Eksperyment na Facebooku – 100$ za wysłanie wiadomości

Najpopularniejszy portal społecznościowy postanowił przeprowadzić wśród Amerykanów niewielki eksperyment, mający na celu sprawdzenie ile użytkownicy są w stanie zapłacić za wysłanie wiadomości do osoby, której nie mają w znajomych.
W informacji podanej na stronie Facebooka możemy przeczytać: „Niektórzy komentatorzy i badacze zauważyli, że nałożenie kosztów finansowych na nadawcę może być najbardziej skutecznym sposobem, aby zniechęcić do wysyłania niechcianych wiadomości i ułatwiającym dostarczanie wiadomości, które są istotne i przydatne. Test ten  ma na celu opanowanie sytuacji, gdy społeczne i algorytmiczne sygnały są niewystarczające.”
Przedstawiciele Facebooka nie ogłosili jakiej wysokości opłaty będą pobierane za wysłanie takiej wiadomości, ale wiele osób informowało, że będzie to kwota około 1$. Otóż, nie do końca tak się stało.

Amerykański agent telewizyjny Micah Johnson poinformował, że widział na Facebooku możliwość wysłania priorytetowej wiadomości do nieznajomej osoby tak, aby nie trafiła ona do folderu „inne” za 100$. Dla potwierdzenia tego co widział, Johnson postanowił opublikować zrzut swojego ekranu. Oczywiście zaoferowanie takiej kwoty za wysłanie wiadomości jest tylko częścią eksperymentu, niemniej jednak wzbudza to wiele emocji wśród internautów. Swoją drogą, ciekawe ile osób skorzystałoby z takiej oferty za kwotę 100$?

Źródło: GeekWire