Ecocapsule – mini domki zasilane energią wiatrową i słoneczną

Na dachu Ecocapsule znajduje się 600 W ogniwo słoneczne, którego zadaniem jest zbieranie energii, dodatkowo w domku wbudowane są turbiny wiatrowe o mocy 750 W. Struktura domku pozwala na zbieranie deszczówki, poprzez ustawianie wokół niego zbiorników na wodę. W środku znajdują się specjalne filtry, których zadaniem jest oczyszczanie wody deszczowej. Domek jest zatem energooszczędny i samowystarczalny. Nie potrzebujemy zatem zewnętrznych źródeł energii.
Ecocapsule schemat uzyskiwania energii
Ecocapsule posiada wymiary około 4,45 metra długości, 2,25 metra szerokości i 2,56 metra wysokości. Rozmiary domku są zatem bardzo małe. Pomimo tak małej przestrzeni, każdy domek jest w pełni przystosowany do dłuższego pobytu. Ecocapsule zostały zaprojektowane przez słowackich architektów. W środku znalazło się miejsce na sypialnię, kuchnię, prysznic, toaletę i nawet trochę miejsca na nasze rzeczy. Miejsca spokojnie powinno wystarczyć dla dwóch osób. Waga całego domku to około 680 kg, a kompaktowe rozmiary pozwalają na transport z użyciem przyczepy.
rzut rozmieszczenie pomieszczeń Ecocapsule
Firma, która zaprezentowała ten wynalazek nie podała jeszcze ceny produktu. Planuje jednak, że pierwsze Ecocapsule powstaną jeszcze w tym roku. Więcej o Ecocapsule możecie się dowiedzieć na tejstronie.
wnętrze Ecocapsule