EA pragnie pobierać opłaty za transmisje strumieniowe z własnych gier

Obecnie, większość transmisji na żywo z gier jest darmowa, nawet jeżeli mamy na myśli duże turnieje. Być może między innymi dlatego są tak popularne. Cóż, wygląda na to, że Electronic Arts nie do końca to pojmuje. Firma ujawniła, że w ciągu najbliższych 3 lat zamierza stworzyć system, dzięki któremu na streamach prowadzonych przez graczy będzie mogła… zarabiać.
Czym EA tłumaczy swoje plany Co ciekawe, tym, że oglądanie takich transmisji, nie tylko bawi, ale i uczy. Serwis Tweek Town podaje: „Wydawca twierdzi, że w oglądaniu streamów nie chodzi jedynie o rozrywkę, bowiem te same transmisje uczą graczy pewnych umiejętności – to prawda, więc firma widzi w nich wiele potencjalnych finansowych korzyści.”
Już w nadchodzącym roku Elektronicy chcą zacząć tworzyć zaplecze pod system, w ramach którego widz ma płacić za oglądanie transmisji z gier. Wszystko ma zostać zapoczątkowane między innymi budową odpowiedniej platformy, a także ustanawianiem partnerstw. W kolejnych latach ma nastąpić rozwój systemu, polegający na powiększaniu stajni tytułów EA i zyskiwaniu nowej widowni. Jak zauważycie na poniższej grafice, już od 2019 roku firma pragnie pobierać opłaty za oglądanie transmisji strumieniowych.
EA chce stworzyć system oferujący płatne transmisje strumieniowe z jej gierEA wie, jak zarabiać pieniądze, a teraz chce robić to jeszcze lepiej. Warto wspomnieć, że w ostatnim roku fiskalnym przychód firmy wyniósł 4,75 miliarda dolarów, a zysk – 809 milionów dolarów. Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o modelu transmisji zaproponowanym przez Electronic Arts. Czy Waszym zdaniem coś takiego ma jakiekolwiek szanse powodzenia?
EA chce stworzyć system oferujący płatne transmisje strumieniowe z jej gier

Źródło: Tweek Town