E-commerce kwitnie. 1,2 biliona dolarów w 2013 roku? Oczywiście

Według opublikowanych niedawno statystyk rynek e-commerce w 2013 roku czeka przede wszystkim spory wzrost. Jeśli potwierdzą się najnowsze prognozy, to wartość sprzedaży za pośrednictwem internetu sięgnie w tym roku pułapu 1,22 biliona dolarów. Ciężko nie nazwać tego rekordem.

Zdaniem specjalistów z firmy eMarketer globalny rynek handlu online urośnie o 17% w stosunku do roku 2012. Warto także przyjrzeć się poszczególnym regionom. Obecnie liderem e-commerce jest Ameryka Północna, która, według wstępnych przypuszczeń, już niedługo zostanie wyprzedzona przez Azję i Pacyfik (2014 rok).

Szczególnie dynamiczny wzrost handlu w Sieci mają zanotować Chiny i Indonezja. W skali roku powinien on wynieść około 65% i 71%. W regionie Azj i Pacyfiku, który w przyszłym roku ma zostać liderem, wzrost w 2013 ma wynieść 23%.

Dwucyfrowe „wzrosty” wciąż odnotowuje zaś Europa Zachodnia i Ameryka Północna, ale liczby te są niższe niż średnia globalna.

Szybciej niż w regionie Azji i Pacyfiku ma w bieżącym roku rosnąć przychód ze sprzedaży online w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki. Inne szybko rozwijające się regiony to Ameryka Łacińska oraz Europa Środkowa i Wschodnia.

W 2013 roku zakupy online ma robić 1,03 miliarda osób na całym świecie, z czego 44% pochodzić będzie z regionów Azji i Pacyfiku. Warto także zauważyć że Europa Zachodnia i Ameryka Północna to wciąż jedyne regiony na świecie, gdzie zakupy w Sieci robi więcej niż połowa internautów.

Źródło: wirtualnemedia.pl, eMarketer,