Dziewięciu nowych producentów wyprodukuje urządzenia z WP8

Wśród dziewięciu nowych współpracowników Microsoftu znaleźli się między innymi giganci rynku elektronicznego, tacy jak LG i Lenovo. Oprócz nich urządzenia z Windowsem Phone 8 na pokładzie wyprodukują również Foxconn, Gionee, Karbonn Mobiles i Xolo.

Pod sztandar Microsoftu i Windowsa Phone 8 wróciło także dwóch synów marnotrawnych – Huawei i ZTE. Zarówno pierwsza, jak i druga firma ma już na swoim koncie urządzenia, działające pod kontrolą WP8, ale w międzyczasie obie zrezygnowały z rozwijania platformy, podobnie zresztą jak wielu innych producentów.

Za sprawą nowych partnerów Microsoft i Nokia zyskają znacznie większe wpływy na rynkach azjatyckich. Silną pozycję w Chinach Windowsowi Phone 8 zapewnią Foxconn, Gionee, HTC, Huawei, Lenovo, ZTE, Samsung i LG. Z kolei w Indiach WP8 będzie wspierany przez firmy Karbonn Mobiles, Xolo i Micromax.

Wsparcie ze strony azjatyckich gigantów rynku elektronicznego umożliwi Microsoftowi i Nokii szturm na inne rynki rozwijające się, które zdominowane są obecnie przez Androida. Mowa tu przede wszystkim o krajach afrykańskich, południowoamerykańskich i części państw europejskich

Microsoft zakomunikował również, że urządzenia, działające pod kontrolą Windowsa Phone 8, będą oferowały wsparcie dla układów Qualcomma, takich jak Snapdragon 200, 400 czy 400 LTE. Poza tym, wkrótce światło dzienne w końcu ujrzą smartfony dual SIM z systemem operacyjnym Microsoftu na pokładzie. Pierwszym będzie najprawdopodobniej Nokia Lumia 630.

Źródło: VR-Zone