Dyski zewnętrzne WD o pojemności 3TB

Popularność przenośnych dysków zewnętrznych ciągle wzrasta. Nic więc dziwnego, że ich producenci decydują się na wprowadzanie do sprzedaży coraz bardziej funkcjonalnych wersji pojemnościowych. Western Digital zapowiedział rynkową premierę dysków o pojemności 3TB, obsługujących USB 3.0.

Najważniejszą cechą najnowszych dysków WD jest podwójny interfejs, umożliwiający korzystanie z niego zarówno w komputerach posiadających starsze porty USB 2.0, jak i nowsze – 3.0. Dzięki temu drugiemu można zyskać prawie 3-krotnie szybszy transfer w porównaniu z pierwszym. Dodatkowo, dyski można zabezpieczyć hasłem, co jest bardzo ważną funkcją dla wszystkich osób, mających zamiar przechowywać tam ważne dane prywatne, jak i służbowe.

Dyski pochodzą z kilku serii producenta. Modele z linii My Passport Essentials będą dostępne z 500GB pamięci, z My Passport Essential SE – z 750GB i 1TB, natomiast z My Book Essential: 1TB, 1.5TB, 2TB oraz 3TB. Urządzenia są kompatybilne z Windows 7, XP i Vista, natomiast do używania na Mac OS X Leopard lub Snow Leopard trzeba jest przeformatować.

Dyski objęte są 24-miesięczną gwarancją. Cena poszczególnych modeli przedstawia się następująco:
– My Passport Essential 500GB: 399 złotych,
– My Passport Essential SE 750GB: 599 złotych,
– My Passport Essential SE 1TB: 799 złotych,
– My Book Essential – od 555 do 1189 złotych.