Dwadzieścia „gwiezdnowojenych” gier, które nigdy nie powstały

W 2008 roku do sprzedaży trafiła książka pod tytułem „Rogue Leaders: The Story of Lucas Arts”. W aneksie znalazły się loga dwudziestu „gwiezdnowojennych” gier, które nigdy nie doczekały się premiery. Widać, że chęć do czytania wyraźnie zanika, ponieważ fakt ten pozostawał niezauważony przez pięć długich lat.

Niektóre tytuły brzmią zabawnie, inne nadzwyczaj interesująco. Na pierwszy rzut oka widać też, że znaczna część z nich należała do projektów z zamierzchłej przeszłości. Wzrok przyciąga trzecia część kultowej serii Jedi Knight, a także tytuł, nawiązujący do niezapowiedzianego jeszcze wtedy siódmego epizodu sagi.

Z wiadomych powodów w przytoczonym powyżej zestawieniu zabrakło gier Star Wars: 1313 i Star Wars: Battlefront 3. Nie wiadomo także czy na dzień dzisiejszy lista ta nie byłaby nieco dłuższa.

Zaledwie kilka dni temu Disney, który pod koniec ubiegłego roku wykupił prawa do marki Star Wars, zarejestrował czterdzieści nowych domen związanych z projektem o tytule Star Wars: Attack Squadrons. Na razie nie wiadomo czy będzie to gra, czy może coś zupełnie innego.

Co ciekawe, Electronic Arts, które odpowiedzialne jest teraz za tworzenie gier, których akcja osadzona jest w uniwersum Star Wars, zarejestrowało projekt o podobnym tytule już w 2000 roku. Nie wiadomo jednak czy miał on coś wspólnego z Gwiezdnymi Wojnami i domenami zarejestrowanymi przez Disneya.

Źródło: Eurogamer