Duke Nukem Forever – premiera (znów) przesunięta

Osoby mocno związane emocjonalnie z serią gier Duke Nukem na pewno pamiętają, kiedy wydawca tytułu ogłosił początek prac nad jedyną w swoim rodzaju grą „Duke Nukem Forever”. Jeśli nie pamiętacie, przypomnę – było to 14 lat temu! Tak, dobrze liczycie, w 1997 roku. Nie tak dawno pojawiło się jednak światełko w tunelu, że gra trafi do klientów na początku maja. Niestety, nic bardziej mylnego.

Ale od początku. We wspomnianym 1997 roku ogłoszono, że premiera Duke Nukem Forever będzie miała miejsce rok później – w 1998 roku. Niestety, wydawcy tytułu te ambitne plany zupełnie nie wyszły i tak, mamy do czynienia z najdłużej powstającą grą w historii.

Aż strach liczyć który to już raz producent przesuwał premierę swojej gry. Nie tak dawno podtrzymywano, że tytuł ma zadebiutować na rynku 3 maja. Niestety, w dalszym ciągu będziemy musieli na niego poczekać nieco dłużej.

Tym razem jednak producent zapowiada, że to ostatni raz, gdy przesuwa datę premiery na późniejszy termin. Ostateczną (oby!) datą wydania Duke Nukem Forever ma być 10 czerwca 2011 roku.