Dropbox kupił Mailbox od firmy Orchestra

Dropbox to firma, która za pomocą specjalnej aplikacji o tej samej nazwie udostępnia użytkownikom przestrzeń dyskową na swoich serwerach. W ostatnich dniach o tym przedsiębiorstwie zrobiło się dosyć głośno za sprawą transakcji jaką przeprowadziło ono w piątek.

Okazało się, że Dropbox przejął firmę Orchestra, która jest właścicielem popularnej w ostatnim czasie usługi Mailbox. Od początku swojego istnienia (powstała w ubiegłym miesiącu) zwiększyła ona swoje obroty o prawie 2000 razy, przez co codziennie dostarcza ponad 60 milionów maili. Mailbox zapowiada się naprawdę obiecująco z uwagi na ogromną popularność i bardzo dynamiczny rozwój.

Wydaje się, że to dobry krok ze strony władz Dropboxa. Przejęty Mailbox będzie jeszcze szybszy, ma oferować nowe możliwości i powiązanie z usługą Dropbox.

Taka oto wizja przyszłości ma stanowić poważną konkurencję dla Gmaila i Google Drive, który niedawno wprowadził możliwość przesyłania dużych plików za pomocą wirtualnego dysku.

Do firmy Dropbox wpłyną również pieniądze w postaci środków jakie Scott Cannon i Gentry Underwood zgromadzili w funduszy venture capital na rozwój Mailboxa – kwota to 5,5 miliona dolarów.

Przyszłość jaka stoi przed firmą Dropbox zapowiada się naprawdę obiecująco z uwagi na fakt przejęcia dynamicznie rozwijającej się aplikacji. Ciekawe jak będzie wyglądało powiązanie tych dwóch popularnych usług i czy to połączenie zabierze użytkowników firmie Google? Tego dowiemy się już niebawem.

Źródło: tomsguide, cnet