Doom 4 będzie gotowy, kiedy będzie gotowy

Impreza QuakeCon, która odbywa się właśnie w Dallas i potrwa do najbliższej niedzieli, to doskonała okazja dla amatorów elektronicznej rozgrywki, aby dowiedzieć się czegoś nowego na temat długo wyczekiwanych gier.
Tematem, który chyba najbardziej zaprząta głowy fanów gier tworzonych przez id Software, jest czwarta odsłona kultowego Dooma. Jednym ze stałych elementów QuaceCon jest wystąpienie Johna Carmacka, który w tym roku udzielił kilku istotnych informacji na temat Doom 4.
Twórcy gry najwyraźniej zdecydowali się przyjąć strategię Blizzarda – Doom 4 będzie bowiem gotowy wtedy, kiedy będzie gotowy. Studio id Software zdecydowało się nawet na rozwiązanie grupy, która odpowiedzialna była za tworzenie mobilnych wersji gier, takich jak Doom czy Wolfenstein. Wszyscy jej członkowie zostali przekierowani do zespołu, który w chwili obecnej zajmuje się pracą nad czwartą odsłoną Dooma. Oznacza to, że nad grą pracuje prawie całe studio id Software.

Przypominamy, że w produkcji znajduje się także odświeżona wersja Dooma 3. W skład Doom 3 BFG, bo tak brzmi jej oficjalna nazwa, wejdzie oryginalna gra, dodatek Resurrection of Evil oraz osiem nowych poziomów. Doom 3 BFG zadebiutuje w Europie już 19 października. Gra dedykowana jest komputerom osobistym oraz konsolom Xbox 360 i Playstation 3.

Źródła: Kotaku, Joystiq