Dokładnie dzisiaj obchodzimy 45-lecie telefonu komórkowego!

3 kwietnia 1973 roku Motorola zaprezentowała światu pierwszy przenośny telefon komórkowy Motorola DynaTAC oraz sposób jego działania. W 2017 r. model Motorola DynaTAC 8300 uznano w brytyjskim programie telewizyjnym The Gadget Show za największy wynalazek wszech czasów.
„Kiedy wziąłem do ręki prototyp, czułem, że widzę przed sobą przyszłość” — powiedział Martin Cooper, amerykański inżynier z Motoroli i twórca mobilnej rewolucji.
Niezwykłe podejście Coopera skutecznie przyciągnęło uwagę wszystkich dziennikarzy. Zamiast zorganizować prezentację w pomieszczeniu, pokazał działanie telefonu, spacerując po Manhattanie. Nie mając pewności, czy urządzenie zadziała, wybrał numer swojego ówczesnego głównego konkurenta, Joela Engela z AT&T.Motorola  Martin Cooper wspomina, jak Joelowi odebrało mowę, gdy usłyszał: „Joel, dzwonię do Ciebie z prawdziwego przenośnego telefonu komórkowego”. Cisza w słuchawce była potwierdzeniem ogromnego sukcesu i znaczenia wynalazku, przy użyciu którego Motorola zmieniła świat.MotorolaPo 45 latach Motorola nadal pozostaje synonimem innowacyjności i indywidualnego stylu. Po kilkudziesięciu latach od wynalezienia DynaTAC 8300 firma nadal wytycza nowe kierunki rozwoju branży. W 2016 roku pomimo trudnej sytuacji Motorola ponownie zadziwiła świat. Najnowszym wynalazkiem pioniera mobilnych technologii był pierwszy modułowy smartfon na świecie — moto z, który błyskawicznie łączy się z modułami, takimi jak projektor, głośnik, drukarka Insta‑Share i wiele innych.

Źródło: inf. prasowa