Diablo III – sprzedano już 6,3 mln egzemplarzy

W komercyjny sukces Diablo III nikt nie wątpił. Kontynuacja największych hitów w historii gier komputerowychnas nie zawiodła. Zdania graczy są podzielone, ale większość jest całościowo zadowolona ze zmian jakie Blizzard wprowadził w trzeciej odsłonie. Naturalnie nie obyło się bez wpadek (problemy z serwerami), jednak nie wpłynęło to na samą sprzedaż produkcji, która trzeba przyznać jest niesamowita. Tylko w ciągu pierwszej doby zakupiono ponad 3,5 miliona kopii Diablo III, a w sumie 4,7 mln jeśli liczyć graczy, którzy otrzymali ją w zamian za nabycie rocznego abonamentu World of Warcraft. Jest to absolutny rekord dla najszybciej sprzedającej się produkcji na PC. Gra miała nocną premierę 15 maja w ponad 8000 sklepach na terenie Stanów Zjednoczonych, Kanady, Europy, Korei Południowej, Azji Południowo-Wschodniej, Australii, Nowej Zelandii, Tajwanu i Honk Kongu. Szkoda, żenasz dystrybutor nie stanął na wysokości zadania i wielu graczy wróciło z tej akcji bez swojego „pudełka”.
Mike Morhaime, dyrektor generalny i współzałożyciel Blizzard Entertainment skomentował premierę oraz sprzedaż gry:
Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że tyle osób na całym świecie postanowiło zakupić swój egzemplarz Diablo III i wejść do gry w momencie uruchomienia serwerów. Żałujemy także, że mimo wielu przygotowań nie zdołaliśmy zapewnić wszystkim odpowiednich wrażeń z gry w tym początkowym okresie. Chcę raz jeszcze zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby w przyszłości miliony graczy w Diablo III bawiło się w grze. Wszystkim graczom dziękuję za ich nieustające wsparcie. Jeśli chodzi o dzisiejszy komunikat, zdajemy sobie sprawę, że ustanowienie nowego rekordu sprzedaży w dniu premiery jest wspaniałym osiągnięciem. Najbardziej dumni jesteśmy jednak z komentarzy na temat rozgrywki, które otrzymaliśmy od graczy na całym świecie. Cieszymy się, że Diablo III sprostało wysokim oczekiwaniom graczy i z radością powitamy kolejnych gości w świecie Sanktuarium.
Ostateczny wynik sprzedaży Diablo III będzie zapewne dużo wyższy, możliwe, że wyprzedzi dotychczasowego lidera – The Sims III (16 milionów). Wydaje się to bardzo realne biorąc pod uwagę, że gra dopiero zadebiutuje (7 czerwca) w Rosji oraz kilku państwach Ameryki Łacińskiej.

Źródło: Blizzard, wł