Diablo III Beta – hakerzy są już blisko „sukcesu”

Jeszcze publicznie nie wystartowała Beta Diablo III, a hakerzy zaprezentowali już częściowo działającego klienta…bez konieczności korzystania z battlenetu. Osoba ukrywająca się pod ksywą spht przedstawiła wczoraj, w krótkim filmiku (był na Youtube, ale został już usunięty) możliwość tworzenia postaci, a dziś początkowy gameplay. Wygląda na to, że sytuacja będzie podobna do tej znanej z Diablo II.

Zostanie napisany od zera gameserver emulujący działanie oficjalnego serwera. Wszystko wskazuje jednak na to, że nastąpi to dużo szybciej niż w przypadku poprzednika. Wedle niepotwierdzonych informacji, hakerzy już za kilka dni udostępnią pierwszą wersje gameservera przeznaczoną dla oficjalnego klienta Beta Diablo III. Tym samym prawdopodobnie powtórzy się sytuacja znana z publicznych testów Starcrafta 2.
Nie wiadomo jak na całą ta sytuacje zareaguje Blizzard, może się okazać, że firma nie zrobi nic. Walka z prywatnymi serwerami w przeszłości nie przyniosła spodziewanych efektów. Jak będzie tym razem? Ciężko stwierdzić, pewne natomiast jest to, że w przypadku tak popularnych tytułów jak Diablo ciężko jest całkowicie wyeliminować szarą strefę. Publiczna, ograniczona Beta Diablo III powinna wystartować za kilka dni, szczęśliwcy zaliczający się do grona rodziny i przyjaciół autorów gry mogą już testować najnowszą odsłonę diabełka.

Żródło: wł