Deweloper Angry Birds zwalnia 213 pracowników

Cięcia etatów odbyły się w ramach procesu restrukturyzacji, dzięki któremu Rovio chce skoncentrować swoje wysiłki na trzech podstawowych obszarach: grach, mediach oraz produktach konsumenckich.
Cięcia były rozłożone na obszarze całej działalności firmy, za wyjątkiem zespołu pracującego nad filmem Angry Birds w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Rovio zapowiedziało, że zapewni aktywne wsparcie zawodowe dla osób zwolnionych w wyniku reorganizacji.
To drugi rok z rzędu, gdy deweloper zmniejsza liczbę stanowisk. W październiku 2014 roku pozbawił pracy 110 osób. W ramach tegorocznej restrukturyzacji zwolnionych mogło zostać aż 260 pracowników. Na szczęście liczba taki los dotknął o 47 osób mniej niż zakładano.
Angry Birds
Angry Birds 2 zostało wydane na początku tego roku. W ciągu pierwszych dwóch tygodni od premiery, pobrano ją 20 milionów razy. Nie wiadomo jednak, czy to przełożyło się na spore zyski finansowe. Biorąc pod uwagę zwolnienie ze stanowisk pracy ponad 200 osób, ta sprawa staje się dość wątpliwa. Film Angry Birds pojawi się w kinach w maju 2016 roku.

Źródło: Business Insider