Dell Ultrabook XPS 13 – laptop z Ubuntu już w sprzedaży

Adresowy głównie do deweloperów ultrabook marki Dell – model XPS 13 – trafił w końcu do sprzedaży. Znany wcześniej pod nazwą „Project Sputnik” sprzęt oferuje nie tylko wszystkie możliwości Linuxa, ale również całkiem zadowalającą specyfikację techniczną. Jeśli więc potrzebujesz laptopa z system operacyjnym Ubuntu 12.04, to może warto dać mu szansę?
Najpierw zajmijmy się stroną techniczną nowego produktu. Dell XPS 13 został wyposażony w 13,3-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, procesor Intel Core i7-3517U taktowany zegarem 3 GHz oraz 8 GB pamięci RAM. Do dalszych parametrów urządzenia możemy również zaliczyć zintegrowany układ graficzny Intel HD4000, dysk SSD o pojemności 256 GB i system audio Waves Maxx Audio 4.0. Całość oczywiście śmiga na wspomnianym wcześniej Ubuntu 12.04. Swoje urządzenie producent wykonał z włókna węglowego i aluminium, dodając również szkło Gorilla Glass na ekranie.

Niestety, do największych wad ultrabooka możemy zaliczyć jego cenę – 1549 dolarów to całkiem spora kwota. Jeśli jednak dla kogoś nie byłaby to bariera nie do pokonania, to Dell XPS 13 znajduje się już w sprzedaży. Warto także wspomnieć, że można nabyć również wersję z Windows 8.

Źródło: ubergizmo,