Dedykowany iPhone’owi procesor rozpoznający smaki i zapachy

Z każdą kolejną generacją telefonów komórkowych zestaw dostępnych funkcji jest coraz większy. Jeżeli wydawało Wam się, że w smartfonie więcej już upchnąć się nie da, to nigdy nie myliliście się bardziej, bowiem już wkrótce na rynku pojawią się telefony zdolne rozpoznawać oraz digitalizować smaki i zapachy.

Firma Adamant Technologies opracowała dedykowany iPhone’om procesor wyposażony w tysiące czujników, których zadaniem będzie rozpoznawanie smaków i zapachów. Zapytacie zapewne – na co to komu?

Producent chwali się, że w połączeniu z odpowiednią aplikacją smartfon będzie w stanie „powiedzieć” użytkownikowi czy ten ma nieświeży oddech, jeżeli nie będzie on mógł określić tego przy użyciu bardziej klasycznych metod. Jeżeli chodzi natomiast o bardziej sensowne wykorzystanie wynalazku, to należałoby tu podkreślić przede wszystkim możliwość sprawdzenia przydatności jedzenia do spożycia.

Pierwsze rozpoznające smaki i zapachy procesory znajdują się już w produkcji. W ciągu roku lub dwóch powinny zacząć pojawiać się pierwsze aplikacje, umożliwiające korzystanie z ich nietypowych funkcji. W planach Adamant Technologies znajduje się także urządzenie, które po podłączeniu do smartfona i w połączeniu z odpowiednią aplikacją umożliwi między innymi zmierzenie zawartości alkoholu czy poziomu cukru we krwi.

Źródło: Cnet