Dead Space za darmo na Originie

„Też jesteśmy graczami. Doceniamy to, ż korzystacie z platformy Origin… poza tym, kto z nas nie lubi dostawać rzeczy za darmo” – tłumaczy się z prezentu Electronic Arts. Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji zagrać w hit studia Viscreal Games, to jest to ku temu świetna okazja.

Pierwszy Dead Space zadebiutował w 2008 roku. Chyba nikt nie spodziewał się wtedy, że nowa marka osiągnie tak duży sukces. Na jego fali powstały nie tylko dwie kolejne części gry, ale także filmy animowane i komiksy, rozszerzające uniwersum.

Obecnie marka znajduje się w odwrocie – klimat drugiej i trzeciej części gry zdominowała akcja. Dead Space odarte zostało z mrocznego i ciężkiego klimatu, który tak pokochali gracze. Niewielkie zainteresowanie fanów kolejnymi częściami gry zniechęciło EA do inwestowania w markę.

Tym bardziej cieszy zatem to, że Electronic Arts zdecydowało się na udostępnienie za darmo za pośrednictwem platformy Origin właśnie pierwszej części gry. Oferta potrwa do 8-ego maja, ale po co zwlekać? W Polsce pierwszą odsłonę serii Dead Sapce można kupić już za kilkanaście złotych.

Źródło:Origin