Darmowy Internet w tyskich autobusach miejskich

Na dość oryginalny sposób promocji transportu miejskiego wpadli radni miasta Tychy. Od kilku dni po ulicach jeżdżą już pierwsze autobusy oferujące darmowy, bezprzewodowy dostęp do Internetu. W najbliższym czasie ich liczba zostanie zwiększona do 31 pojazdów. Całkowity koszt zapewnienia dostępu do sieci dla wszystkich autobusów wynosi 1,3 tys. zł miesięcznie.
Obecnie po ulicach Tychów kursują tylko dwie jednostki umożliwiające bezpłatny dostęp do Internetu. Jednak już do końca lutego 2012 roku na trasy wyjadą wszystkie pojazdy. PKM oficjalnie zapowiedziało, że rozważa możliwość wyposażenia wszystkich swoich autobusów w darmowy dostęp do sieci. Celem akcji jest oczywiście zachęcenie, szczególnie ludzi młodych do korzystania z komunikacji miejskiej. Trzeba przyznać, że pomysł wydaje się ciekawy i faktycznie może trafić do wielu osób.
O całej akcji mówi prezes tyskiego PKM, Andrzej Kowol:
Zależy nam na tym, by tyskie autobusy były przyjazne pasażerom, nie tylko ze względu na komfort podróżowania. Chcemy, aby czas spędzony w autobusie pasażerom urozmaicić np. poprzez możliwość skorzystania z Internetu.
Cały projekt zostanie w przyszłym roku poszerzony o infokioski, a więc stanowiska, na których będziemy mogli bezpłatnie skorzystać z dostępu do sieci. Prawdopodobnie spora ich część zostanie umiejscowiona w pobliżu przystanków autobusowych.

Źródło: PAP