Darmowy Internet dla posiadaczy konta na Facebooku

Usługa nazwana Facebook WiFi pozwoli firmom zastąpić chronione hasłem sieci i strony rejestracyjne potwierdzeniem posiadania konta na Facebooku. Przypominać to ma nieco funkcję „zarejestruj/zaloguj się przez Facebooka”, dzięki której na co dzień uzyskujemy szybki dostęp do stron internetowych i aplikacji.

Główna różnica ma polegać na tym, że usługa Facebook WiFi nie będzie ujawniać nazwiska klienta właścicielowi sieci. Będzie natomiast przekazywać mu dane demograficzne i społecznościowe, pozwalające firmom dowiedzieć się kim są ich klienci i z jakich usług korzystają.

„Ludzie coraz częściej oczekują dostępu do darmowego Internetu w hotelach, restauracjach, centrach handlowych czy w pobliżu atrakcji turystycznych. Właściciele są gotowi im go dać, ale chcieliby czegoś w zamian. Cisco i Facebook są przygotowane dostarczyć to quid pro quo w formie szczegółowych danych na temat klientów” – mówi Chris Spain, wiceprezes grupy Cisco.

Ilość informacji możliwych do pozyskania w ten sposób jest wręcz niewyobrażalna. Firmy poznają nie tylko płeć czy wiek klientów, ale także uzyskają dostęp do wszystkich „polubień”. Dzięki tak szczegółowym informacjom, możliwe będzie wysyłanie klientom ofert, którymi mogą być zainteresowani.

Rozwiązanie wydaje się sensowne, jednak przeraża nieco to, że firmy będą zbierały tak wiele informacji na nasz temat, nawet jeżeli ma się to odbywać w sposób anonimowy.

Źródło: Gigaom