Czym nas zaskoczy HTC Flyer?

Tablety internetowe są w modzie i co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości. Po zeszłorocznej premierze iPada producenci rzucili się wręcz do produkowania tego typu urządzeń, czego dowód mieliśmy na CES 2011. Wszystko wskazuje na to, że na targach MWC 2011 będzie ciąg dalszy. A wśród prezentowanych modeli ma być HTC Flyer.

Jak zapewne wiecie, HTC doskonale radzi sobie na rynku telefonów komórkowych, co – miejmy nadzieję – przełoży się na tablety tajwańskiego producenta. Poniżej zobaczycie render, jaki przeciekł dziś do sieci. Nie ma pewności czy faktycznie będzie tak wyglądał tablet HTC, bo nie wiadomo jakie jest źródło jego pochodzenia.

Wraz z pierwszym zdjęciem urządzenia pojawiła się jego nieoficjalna specyfikacja, która – nie ukrywajmy – niektórych może rozczarować. Chodzi mi przede wszystkim o procesor – jednordzeniowy Qualcomm o taktowaniu 1GHz, gdy główni rywale produkują sprzęt z jednostkami z dwoma rdzeniami (np. Tegra 2) oraz system operacyjny, którym ma być Android 2.3 Gingerbread (zamiast 3.0 Honeycomb, który powoli zmierza w kierunku rynkowej premiery).

Pozostałe prawdopodobne parametry techniczne modelu to przede wszystkim ekran 7″ o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, WiFi, GPS, grafika Adreno 205, kamerka do połączeń wideo 1,3 Mpix, aparat 5 Mpix oraz wyjście HDMI.

Kiedy premiera? Najprawdopodobniej podczas targów MWC 2011 w Barcelonie w połowie lutego.