Czy taka będzie specyfikacja zegarka od Google i LG?

Smartwatch od Google i LG miałby mieć 1,65-calowy ekran IPS LCD, pracujący w rozdzielczości 280 x 280 pikseli. Na wyposażeniu inteligentnego zegarka znalazłoby się także 512 MB RAM-u i 4 GB pamięci wewnętrznej. Procesor pozostaje na razie nieznany.

Gwoli porównania, Samsung Galaxy Gear może pochwalić się podobną ilością RAM-u i wbudowanej pamięci, a także lepszą rozdzielczością ekranu. Nie oznacza to jednak wcale, że ostatecznie smartwatch od Google i LG nie okaże się lepszym wyborem.

Przekonamy się o tym dopiero wtedy, kiedy ujawnione zostaną kolejne szczegóły dotyczące specyfikacji technicznej urządzenia. Mniejsza rozdzielczość i nieco mniej „wypasione” komponenty przełożą się na dłuższy czas działania baterii, co dla urządzeń tej klasy jest jedną z najważniejszych kwestii.

Pierwszemu Samsungowi Galaxy Gear zarzucano przede wszystkim krótki czas działania baterii, słabą widoczność w bezpośrednim świetle słonecznym cz brak odporności na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Oby LG i Google wzięły te czynniki pod uwagę.

Nie mniejszą rolę odgrywają również funkcjonalność i cena, które zaważą na popularności inteligentnego zegarka Google i LG. Nie należy spodziewać się tego, że smartwatch będzie samodzielnym urządzeniem. Najprawdopodobniej współpracował będzie ze smartfonami i tabletami.

Źródło: VR-Zone