Czy Star Wars: The Old Republic przejdzie na model F2P?

Star Wars: The Old Republic miał zrewolucjonizować rynek gier MMO. Studio BioWare przeliczyło się jednak w swoich kalkulacjach – chociaż gra okazała się całkiem dobra, nadal daleko jej do niekwestionowanego króla gatunku, którym jest World of Warcraft.
Od jakiegoś czasu dochodzą do nas informacje, że SW: TOR stale traci na popularności i chociaż BioWare jeszcze do niedawna wykluczało opcję przejścia na model free-2-play, sytuacja stała się najwyraźniej na tyle poważne, że wyjście to coraz poważniej zaczyna być brane pod uwagę.
W trakcie wywiadu dla magazynu GamesTM Emmanuel Lusinchi, główny projektant BioWare, wypowiedział się o obecnej sytuacji w następujących słowach:

„Bacznie przyglądamy się modelowi free-2-play, ale nie mogę zdradzić Wam szczegółów. Mogę powiedzieć Wam jedynie, że musimy być elastyczni, co wiąże się z adaptacją do panujących warunków”.

Lusinchi podkreślił także, że problemy The Old Republic nie wynikają z tego, że gra jest słaba, ale z tego, że na rynku znajduje się wielu poważnych konkurentów. Czy BioWare zdecyduje się na tak poważną zmianę? Coś może być na rzeczy, ponieważ wkrótce po opublikowaniu wywiadu, został on usunięty. Niewykluczone, że krok taki odwróciłby złą passę nowego MMO, którego akcja osadzona jest w uniwersum Star Wars. A jakie jest Wasze zdanie w tej kwestii?

Źródło: Joystiq