Czy Google zdetronizuje Groupona?

Niemalże wszystkie produkty i usługi Google osiągają sukces. Czy nowe dzieło internetowego giganta, w postaci serwisu konkurencyjnego dla Groupona ma szanse zaistnieć na świecie?
Groupon to znany także w Polsce serwis internetowy, oferujący spore zniżki na różne produkty i usługi, które mogą być osiągnięte dzięki zamówieniom grupowym. Każda osoba odwiedzająca polską stronę Groupona może kupić na przykład bony o wartości 100 złotych na obiad w restauracji za cenę 50 zł, czy też zarezerwować pobyt w hotelu za 33% jego standardowej ceny. W tym miejscu jednak przestrzegam was, abyście nie podejmowali pochopnych zakupów. Bardzo często serwis sprzedaje weekendowy pobyty kusząc zniżkami, które w istocie są…normalnymi cenami prosto ze stron ośrodków, pensjonatów, hoteli, czy też SPA! Bądźcie więc każdorazowo ostrożni.

Swego czasu Google nie udało się wykupić spółki Groupon Inc. Oferowano za nią blisko 6 miliardów dolarów! Teraz internetowy gigant tworzy własny, konkurencyjny serwis o nazwie Google Offers, w którym zniżki mają sięgnąć aż 70%. Czekamy z wielkim zainteresowaniem na dalszy rozwój wydarzeń!