Czeka nas świat szklanych tabletów?

Corning, firma znana przede wszystkim z produkcji bardzo wytrzymałego Gorilla Glass, rozpoczęła niedawno (po raz kolejny zresztą) współpracę z Samsungiem. Pierwszym produktem, który ma być wspólnie opracowany, jest Lotus Glass. Ma on być nie tylko bardziej wytrzymały od Gorilla Glass, ale także umożliwiać dodatkowe opcje – jakie, tego jeszcze dokładnie nie wiemy.
Jednak Corning myśli już o dalszej przyszłości, czyli co można by stworzyć już po sukcesie Lotus Glass. Na zaprezentowanym filmie widzimy szklane smartfony, tablety, ale także ogromne naścienne wyświetlacze, wszystkie połączone w jeden ogromny, współdziałający ze sobą system.
Podstawą takiego projektu jest szkło, które w zależności od typu może być obsługującym multi-touch tabletem, szkolną tablicą lub ogniwem fotowoltaicznym. Część z tych pomysłów może być realizowana już dziś, na inne natomiast przyjdzie nam jeszcze poczekać. Do dalekiej przyszłości należy zapewne trójwymiarowa wizualizacja obiektów.
Oczywiście ten niespełna sześciominutowy filmik to produkt science fiction. Nawet jeżeli producenci będą próbować wcielić go w życie, zapewne ostateczny kształt urządzeń i zasada ich działania będzie różnić się od tego przedstawionego na Youtube. Chcielibyście żyć w takim świecie?

Źródło: electronista