Cyfrowy Polsat uruchomił nowe stacje bazowe LTE i HSPA+

Cyfrowy Polsat poinformował w komunikacie o zwiększeniu liczby swoich stacji bazowych HSPA+ i LTE, przybyło ponad 20 sztuk. W zasięgu Internetu operatora znalazło się kilka nowych miejscowości, a w kilkunastu miastach objął on kolejne osiedla. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku pojawią się kolejne stacje bazowe, szacuje się, że sumarycznie (HSPA+ i LTE) będzie ich ponad 1100.
Nowe stacje bazowe zostały uruchomione w następujących województwach: warmińsko-mazurskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, podkarpackim, małopolskim, pomorskim i lubuskim. Dostęp do usługi mobilnego Internetu Cyfrowego Polsatu zyskali m.in. mieszkańcy Bartoszyc, Koła i Świecia oraz kilku innych, mniejszych miejscowości.
Cyfrowy Polsat korzysta z infrastruktury Mobylandu oraz CenterNetu, w jej skład obecnie wchodzi 547 masztów dla usług HSPA+ oraz 542 maszty dla usług LTE. Pod koniec roku prawdopodobnie operator sieci Plusrównież wprowadzi ofertę dostępu do Internetu (LTE) korzystając z tej samej infrastruktury. Obecnie w zasięgu Cyfrowego Polsatu jest ponad 18 tysięcy miejscowości, w tym 1,4 tys. w zasięgu technologii LTE.

Źródło: Cyfrowy Polsat, wł