Crytek ujawnia zupełnie nowy i darmowy silnik graficzny CryEngine V!

Premiera CryEngine V odbyła się wraz z nowym modelem biznesowym „Płać ile chcesz” oferującym deweloperom pełny dostęp do funkcji silnika oraz kodu źródłowego za wybraną przez nich cenę i bez jakichkolwiek innych kosztów. Użytkownicy, którzy zdecydują się na korzystanie z CryEngine V mogą przekazać do 70% zapłaconej sumy na Indie Development Fund – program dofinansowujący, poprzez który Crytek wspiera obiecujące projekty indie na całym świecie.
Najnowsza wersja CryEngine wprowadza również CryEngine Marketplace. Funkcja ta pozwoli deweloperom na dostęp do pojedynczych dodatków z biblioteki Cryteka jak i tysięcy różnych materiałów, dźwięków i obiektów 3D stworzonych przez społeczność CryEngine i innych twórców.

„CryEngine V reprezentuje nasze zaangażowanie, nie tylko poprzez oferowanie deweloperom najbardziej zaawansowanego silnika graficznego, lecz również poprzez uczynienie dostępu do niego jak najprostszym. Dodanie CryEngine Marketplace, odnowienie interfejsu użytkownika silnika oraz nowe kanały wsparcia sprawią, że będzie jeszcze łatwiej czerpać z mocy CryEngine – a to wszystko w cenie dopasowanej do każdego. Celem naszego modelu „Płać ile chcesz” jest społeczność, mamy nadzieję na zacieśnienie współpracy miedzy nami a deweloperami jak również pomiędzy samymi użytkownikami” – przyznaje Cevat Yerli, CEO Cryteka.
Dodatkowo, CryEngine V wprowadza rozszerzone wsparcie dla sprzętu do wirtualnej rzeczywistości. Silnik Cryteka dostarczy narzędzia do tworzenia wspaniałych projektów VR dla PlayStation VR, OSVR, HTC Vive i Oculus Rift.

Źródło: inf. prasowa