Crysis 2 z DirectX 11 już niedługo

Na oficjalnym forum gry, przedstawiciele Crytek podali szczegóły odnośnie łatki wprowadzającej obsługę DirectX 11. Co ciekawe informacja po kilku godzinach została usunięta. Jednak jak to w Internecie bywa – wiele osób informację skopiowało przed tym faktem. Jak można w niej przeczytać, zmiany nie będą jedynie kosmetyczne, a rezultat powinien zadowolić fanów, którzy do tej pory nazywali Crysis 2 – grą rodem z konsoli – ograniczoną technicznie z ich powodu.

W wiadomości pracownik Crytek napisał:
Używając nowych ustawień graficznych na poziomie Ultra platformy korzystające z DirectX 9 zostaną wzbogacone o odbicia generowane w czasie rzeczywistym oraz poprawione cienie. Korzystając z DirectX 11 dodatkowo będą mogli cieszyć oko sprzętową tesselacją oraz wieloma usprawnieniami jeśli chodzi o wodę, cienie, głębię pola, czy też system cząsteczek”
Dodatek będzie się nazywał DX11 Ultra Upgrade, ale jak wynika z przytoczonych słów – wprowadzi udoskonalenia także dla interfejsu DirectX 9. Wspomniano również o paczce tekstur w wysokiej rozdzielczości. Żadne szczegóły na ten temat nie zostały podane. Wiadomo jedynie, że ta aktualizacja będzie wymagała posiadania karty graficznej z minimum 1 gigabajtem pamięci.  Data premiery wszystkich dodatków nie została podana, a sam fakt usunięcia tej informacji może świadczyć o tym, że firma zdecydowała – iż jest jeszcze zbyt wcześnie na podanie szczegółów. Nieoficjalnie mówi się, że dodatek wprowadzający obsługę DirectX11 będzie miał premierę nie później niż za kilka tygodni.