Co nowego w e-sporcie? #1

Polak Mistrzem Światan ESWC w StarCrafta II
Grzegorz „MaNa” Komincz – jeden z najlepszych polskich graczy StarCraft II gładko wygrał turniej Electronic Sports World Cup 2012, pokonując w Wielkim Finale Koreańczyka Park Ji Soo w świecie graczy znanego jako ForGG. Polak wrócił do domu z portfelem grubszym o 20 000 dolarów i lśniącym trofeum. Jest to kolejny tytuł mistrzowski MaNy i kolejny duży sukces na scenie międzynarodowej.
Sam pojedynek finałowy był teatrem jednego aktora. Od początku do końca to MaNa trzymał inicjatywę, a na Ohanie był o krok od zwycięstwa już po pierwszym ataku. Postanowił jednak żyć Terranowi nieco dłużej. Na Entombed Valley nie wykazał się łaskawością. Push z dwóch Colossusów ugotował wszystkich Marines ForGG i zmusił go do poddania partii. Po zaledwie dwóch grach mieliśmy zwycięzcę i usłyszeliśmy Mazurek Dąbrowskiego.Polski zespół League of Legends zaproszony do Singapuru
Piątka graczy z polskiej drużyny Kiedyś Miałem Team pojedzie na Intel Extreme Masters VII, które odbędzie się w Singapurze. Zastąpią oni zespół Curse.eu, kótry wycofała się z turnieju. Vice-mistrzowie tegorocznych zmagań Ligi Cybersport w League of Legends staną przed szansą wygrania 15 500 dolarów.  Kiedyś Miałem Team w dniach 22 – 25 listopada pojedzie do Singapuru, by zmagać się z najlepszymi drużynami z całego Świata. Pomógł im w tym szczęśliwy zbieg okoliczności, bowiem  Curse.eu wycofało się z turnieju. Mimo, iż się pierwotnie zakwalifikowali, wygrywając kwalifikacje Cross-Realm, to niestety nie pojawią się podczas IEM. Przyczyną tego jest zbyt napięty terminarz drużyny. Curse.eu przyjdzie nam oglądać na zimowej edycji DreamHacka, która będzie miała miejsce w dniach 22-23 listopada.

Ruszają Mistrzostwa Polski FIFA 13 z pulą 10 000 złotych w gotówce
Electronic Arts zaprasza do kolejnej edycji Mistrzostw Polski w FIFA! W tym roku gracze będą zmagać się w nowej odsłonie serii od EA SPORTS – FIFA 13. Mistrzostwa Polski w FIFA 13 zostaną rozegrane na dwóch platformach: PC i PS3. Najlepsi gracze będą mogli konkurować o wspaniałe nagrody pieniężne, których łączna pula wynosi aż 10 000 PLN. Do ścisłego finału i walkę o żywą gotówkę awansuje po 10 zawodników z danej platformy. Szczęśliwców wyłonimy drogą internetową, zaś finał rozegrany zostanie offline. Zapraszamy do gry!
Trzech Polaków w turnieju Quake Live na DreamHack Winter 2012
Znamy już pełną listę uczestników duelowych zmagań na platformie Quake Live, które zostaną rozegrane podczas skandynawskiej imprezy DreamHack Winter 2012. W ostatnim rzucie zaproszonych zawodników do turnieju Kingston HyperX Quake Live Tournament jest między innymi rewelacyjny Białorusin  Alexey „Cypher” Yanushevsky oraz kolejny Polak,  Szymon „sting” Ożga. Polska będzie miała w Jönköping największą reprezentację, w sumie trzech zawodników. Wcześniej zaproszenia otrzymali brat stinga,  Matuesz „matr0x” Ożga, oraz nasz najbardziej utytułowany zawodnik, Maciej „av3k” Krzykowski. Zawody DreamHack Winter 2012 odbędą się w Jönköping w Szwecji w dniach 22-25 listopada 2012 roku. Szesnastka uczestników zmagań Kingston HyperX Quake Live Tournament zmierzy się tam o 70 000 koron szwedzkich.
Puchar Intel Extreme Masters w Krakowie
Już od 6 tygodni po centrach handlowych w całej Polsce jeździ Puchar Mistrzów Intel Extreme Masters. Jest to okazja dla wszystkich fanów by zobaczyć trofeum, które od lat przechodzi z rąk do rąk wśród najlepszych e-sportowców na Świecie oraz dowiedzieć się czegoś więcej o imprezie, która odbędzie się w dniach 18-20 stycznia w katowickim Spodku.
Najbliższy przystanek IEM Cup Tour odbędzie się w sobotę 17 listopada w CH Plaza w Krakowie. Znajdujący się na miejscu przedstawiciel Electronic Sports League udzieli wszystkich informacji w związku zaplanowaną na styczeń imprezą.
 

Źródło: Cybersport