Chrome 66 nareszcie domyślnie blokuje najbardziej irytujące reklamy

Od wczoraj na urządzeniach z oprogramowaniem Windows, macOS i Linuks dostępna jest nowa aktualizacja przeglądarki Google Chrome. Patch o numerze 66 wprowadził cały szereg nowych funkcji. Jakich?
Przede wszystkim, od teraz Google Chrome automatycznie blokuje najbardziej irytujące reklamy, czyli takie, które automatycznie odtwarzają się z dźwiękiem. Filmy pozbawione dźwięku lub automatycznie wyciszone nie będą wstrzymywane. Warto wspomnieć, że tę funkcję wprowadzono z opóźnieniem – miała ona się pojawić już w Chrome 64.
Aktualizacja o numerze 66 umożliwia również łatwe eksportowanie zapamiętanych haseł. Poza tym, udostępnia nowy mechanizm dla posiadaczy Windowsa, który ma ostrzegać ich po nagłym zamknięciu programu, jeśli zostało one wywołane przez oprogramowanie firm trzecich.
Dodatkowo w aktualnym wydaniu przeglądarki Google rozstało się z certyfikatami firmy Symantec. Dlaczego? Dlatego, że ta nie zdołała spełnić branżowych wymogów. Poza tym, zaktualizowano zabezpieczenia – tak, aby pozbyć się dotychczasowych luk. Aby odczytać pełną listę zmian wprowadzonych w Chrome 66, przejdźcieTUTAJ.