Chiny stworzą cybermilicję

Światowa potęga gospodarcza – Chiny to kraj, którego wytwory są chyba w każdym polskim domu. Tym razem ten kraj chce zrobić kolejny krok w kierunku zwiększenia swej technologicznej potęgi. Dzisiejszy „Financial Times” donosi, że chińska armia tworzy grupy cybermilicji, która ma się specjalizować w atakach, bądź w obronie.
Warto tutaj dodać, że rządy, korporacje i firmy specjalizujące się w bezpieczeństwie informatycznym na całym świecie oskarżały wielokrotnie władze Chin o groźne ataki cybernetyczne. Amerykanie twierdzą, że Pekin stoi za informatyczną kradzieżą planów bomby neutronowej i włamaniami do poczty elektronicznej ministra obrony USA!
Według redakcji „Financial Times”największe chińskie firmy technologiczne i uniwersytety oddelegowują ludzi do zespołów specjalnych pracujących dla armii. Armia sięga też na uniwersytety, gdzie sponsoruje konkursy informatyczne i wyławia najlepszych specjalistów.
Jak przypomina gazeta Chiny specjalizują się w hakerstwie od przeszło dekady. Już w 1999 roku tamtejsza generalicja chciała stworzenia sił wyspecjalizowanych w elektronicznych technikach atakowania wroga.
Jak podają źródła Wikipedii w II kwartale 2010 roku nominalny PKB Chin szacowano na 1,337 bln $, co daje drugie miejsce na świecie za USA, a przed Japonią. Z najnowszych prognoz wynika, że do roku 2030 Chiny staną się światową potęgą gospodarczą nr 1.