Chiny rozważają zniesienie zakazu na konsole

W Stanach Zjednoczonych toczy się obecnie gorąca debata na temat gier wideo oraz ich wpływu na ludzką psychikę. O ile wiele wskazuje na to, że w USA przepisy dotyczące brutalnych gier mogą ulec zaostrzeniu, o tyle Chiny najprawdopodobniej zdecydują się na pewne ustępstwa.

W 2000 roku chińskie władze zakazały obywatelom korzystania z konsol. Bezpośrednią przyczyną tego posunięcia była obawa o to, że granie w gry może mieć negatywny wpływ na rozwój psychiczny i fizyczny młodszych graczy. Teraz Chiny mają zamiar zmienić politykę odnośnie konsol.

„Przyglądamy się obecnie obowiązującemu prawu, przeprowadziliśmy też kilka ankiet, a także dyskutowaliśmy z innymi ministrami na temat możliwości otwarcia rynku konsolowego” – mówi źródło z chińskiego ministerstwa kultury.

Kłamstwem byłoby stwierdzenie, że Chińczycy przez ostatnich trzynaście lat nie mieli dostępu do konsol. Przez cały ten czas w Państwie Środka rozkwitała nielegalna sprzedaż. Pogłoski na temat zniesienia zakazu krążą już od kilku lat. Dopiero jednak teraz władze Chin zaczęły się poważnie zastanawiać nad tym posunięciem. Ponoć najważniejsi gracze już rozpoczęli przygotowania do wejścia na nowy rynek.

Źródło: The Next Web