Chcesz odblokować telefon HTC i zachować gwarancję?

W takim razie powinieneś zainteresować się aplikacją HTC Super Tool stworzoną przez użytkowników forum XDA Developers. Oczywiście HTC oficjalnie umożliwia zrootowanie swoich smartfonów, ale jednocześnie informuje, że wykonanie tej operacji pozbawia właściciela gwarancji. Dzięki małemu programowi – HTC Super Tool, może zrobić dokładnie to samo, bez obawy o jej utratę.
Wersja 2.0 aplikacji umożliwia odblokowanie następujących modeli: EVO 4G oraz 3D, Sensation, Incredible, Desire S i kilku innych. Oczywiście istnieje pewne ryzyko, że proces się nie powiedzie, a nasz telefon przywita nas jedynie czarnym ekranem, ale jest to zazwyczaj efekt odwracalny. Autorzy już zapowiedzieli, że w trzeciej odsłonie aplikacji lista obsługiwanych modeli powiększy się zdecydowanie.
Ciekawą funkcją HTC Super Tool v2 jest możliwość dezaktywacji nakładki Sense, a więc jedynie na jej wyłączeniu, a nie całkowitym usunięciu. W każdym momencie możemy ją ponownie włączyć. Program również umożliwia zdejmowanie simlocka. Jeśli się zdecydujecie na skorzystanie z aplikacji, warto pamiętać, aby przed ewentualnym oddaniem telefonu do serwisu w ramach gwarancji przywrócić domyślne ustawienia (jeśli jest to oczywiście w danej sytuacji możliwe).
Najnowszą wersje HTC Super Tool znajdziecie naforum XDA Developers.

Źródło: XDA Developers