Chcecie dalej podkręcać procesory Intel Skylake non-K? Nie aktualizujcie BIOSu

Wygląda na to, że zamieszanie skupione wkoło możliwości podkręcania procesorów Intel Skylake Non-K, czyli bez litery „K” w swojej nazwie dobiega końca. Intel oficjalnie wypuszcza nowe oprogramowanie mikroukładowe, które zablokuje możliwość podkręcania tańszych procesorów na wybranych płytach głównych. Nie oznacza to jednak, że osoby które do tej pory cieszyły się funkcjonalnością oferowaną przez kilku producentów płyt głównych będą musieli z niej zrezygnować.
Oprogramowanie mikroukładowe wchodziło będzie w skład aktualizacji BIOSu dla płyt głównych. Aktualizacje BIOSu nie są obligatoryjne, w związku z czym jeśli tylko nie zdecydujecie się na ich instalację, będziecie mogli dalej cieszyć się możliwością podkręcania procesorów Intel Skylake Non-K. Wygląda na to, że ceny płyt głównych z obecnymi wersjami BIOSu osiągały będą na rynku wtórnym znacznie wyższe wartości niż ich późniejsze rewizje.
Pierwszym z producentów, który udostępnił już aktualizację BIOSu odbierającą możliwość podkręcania procesorów bez litery „K” w nazwie jest firma ASRock. Jeśli więc dalej chcecie cieszyć się większą wydajnością podzespołów zalecamy nie aktualizować BIOSu. Oczywiście w każdym innym przypadku BIOS aktualizować warto. 🙂

Źródło: inf. własna, ASRock