CES 2016: LG prezentuje telewizor 8K oraz trzy modele Super UHD

Tytułem wstępu: LG swoją nową linię telewizorów premium tytułuje mianem Super UHD, co mogłoby sugerować, że urządzenia wchodzące w jej skład cechowały się będą rozdzielczością wyższą od UHD 3840 x 2160 pikseli. Nic bardziej mylnego – jedynym telewizorem o wyższej rozdzielczości jest 98-calowiec z ekranem 8K. Od niego zaczniemy.
W przeciwieństwie do prezentowanych wcześniej telewizorów 8K, urządzenie zaprezentowane w ramach tegorocznych targów CES nie jest prototypem. Telewizor oferuje rozdzielczość cztery razy wyższą od rozdzielczości 4K Ultra HD oraz kolosalny ekran o przekątnej 98-cali. Pozostanie jedynie zabawką dla bogatych oraz ciekawostką, bowiem trudno spodziewać się, aby ktokolwiek skorzystał z tak wysokiej rozdzielczości (chyba, że do celów czysto promocyjnych) lub był w stanie lekką ręką wyłożyć zapewne niemałą sumę pieniędzy (cena nowości nie jest znana). Zejdźmy jednak na ziemię i zobaczmy, co wkrótce może znaleźć się także i w polskich sklepach.LG Super UHD 8KA więc w skład nowej linii LG Super UHD wejdą trzy modele – UH9500 (przekątne 55-86-cali), UH8500 (55-75-cali) oraz UH7700 (49-65-cali). Wszystkie urządzenia wykorzystywały będą najnowsze technologie tego producenta, takie jak choćby procesowanie i wyświetlanie materiałów HDR (High Dynamic Range), polepszające rozpiętość tonalną obrazów oraz LG Color Prime (polepsza nasycenie kolorów).LG Super UHDTelewizory Super UHD posiadały będą matryce IPS, które charakteryzują się doskonałymi kątami widzenia – dzięki nim obraz jest widziany bez utraty barw także dla osób siedzących pod dużym kątem do odbiornika. LG obiecuje, że technologie True Black Panel oraz Contrast Maximizer niwelować będą efekt „spranej” czerni, typowy dla tego rodzaju matryc.
Najcieńszymi modelami będą urządzenia oznaczone symbolem UH95000 – charakteryzowała je będzie grubość na poziomie zaledwie 6,6 milimetra oraz niemal niewidoczne ramki. Wszystkie nowe telewizory pracują pod kontrolą najnowszej wersji autorskiego systemu LG WebOS 3.0.
Ceny nie są znane, ale tanio nie będzie.

Źródło: digitaltrends