CES 2011: Telewizory według LG

W dniu dzisiejszym w amerykańskim Las Vegas rozpoczęły się targi CES 2011. Oznacza to, że przez ich czas trwania, aż do 9 stycznia producenci będą zaskakiwać kolejnymi innowacyjnymi rozwiązaniami z zakresu nowym technologii. My oczywiście będziemy starali się przekazać wam jak najwięcej ciekawych informacji.
Rewolucyjne telewizory przedstawiło na swoim stoisku LG. Mowa tutaj o modelach LW770T i LW950T, należących do najnowszej linii Full LED NANO. Ich znakiem firmowym jest zastosowanie technologii Dynamic 3D oraz TruMotion 400 MHz. Ta druga gwarantuje wrażenie płynności obrazu, znanej ze świata rzeczywistego. Znika znane z kina ograniczenie do 24 klatek na sekundę, co niektórych może denerwować. Dlaczego? Podczas oglądania filmu poczuć się można jakby film nakręcony został amatorską kamerą nagrywająca z szybkością 60 kl./s.
Znakami firmowymi telewizorów LW770T oraz LW950T ma być bardzo stylowy design, osiągnięty między innymi dzięki ultra cienkiej budowie. Nie wpływa ona jednak w żaden negatywny sposób na jakość wyświetlanego obrazu.
Telewizory Full LED NANO mogą być znane części potencjalnych odbiorców już z targów IFA 2010. Nowe modele są jednak, według LG, jeszcze bardziej dopracowane. Przedstawiciel LG stwierdził na targach CES 2011 jasno, że jego firma upatruje przyszłość właśnie w rozwiązaniach 3D, a ta seria ma być jej największą dumą.

Urządzenia o rozdzielczości 42, 47 i 55 cali będą posiadały wbudowany tuner HD Freeview, DivX HD Plus, Wireless AV link i funkcję Smart TV. Czy polski rynek jest już gotowy na telewizory 3D? W naszym kraju sprzedaż aktualnie jet niewielka. Nie ma się co dziwić – dopiero co Polacy wydali nie takie małe pieniądze na telewizory plazmowe i LCD. Obecnie bardzo ciężko nadążyć za szaleństwem gadżetów i technologii.