CES 2011: Microsoft Touch Mouse

Jakiś czas temu firma Apple zaprezentowała myszkę Magic Mouse, którą obsługuje się dzięki dotykowej powierzchni z multitouch. Microsoft również postanowił stworzyć nowoczesną myszkę, wynikiem czego jest zaprezentowany gryzoń Touch Mouse, pracujący wyłącznie z komputerami opartymi o Windows 7. Przeznaczony jest dla osób zarówno prawo-, jak i leworęcznych.

Microsoft Touch Mouse to nic innego jak wielodotykowa myszka zapewniająca maksimum ergonomii i wygody. Oferuje czułą na dotyk powierzchnię, dzięki czemu korzystanie z niej ma być wygodne i proste.

Z myszki można korzystać na trzy sposoby:
– jednym palcem. W ten sposób możemy przewinąć edytowane w danej chwili dokumenty czy wrócić do poprzednio przeglądanej strony lub przejść do następnej (dalej/wstecz),
– dwoma palcami. Pozwala na zarządzanie wieloma otwartymi oknami i wykorzystuje funkcje minimalizuj/maksymalizuj/przywróć,
– trzema palcami. Nawigacja na całym pulpicie, wygodne operowanie aktywnymi oknami.

Na uwagę zasługuje funkcja „flick scrolling”, która jest odpowiedzialna ze łatwe przechodzenie między otwartymi aplikacjami, nawigację w dokumentach tekstowych oraz w przeglądarkach internetowych.

Dzięki zastosowanej technologii BlueTrack, myszka działa na każdej powierzchni. Gryzoń łączy się z komputerem bezprzewodowo dzięki miniaturowemu nanoodbiornikowi, działającemu w częstotliwości 2,4 GHz.

Microsoft Touch Mouse trafi do sprzedaży dopiero w czerwcu 2011 roku. Jej cena nie została podana.