Canon EOS M6 – nowy kompaktowy bezlusterkowiec

EOS M6 został wyposażony w procesor Canon DIGIC 7, który oferuje większą moc obliczeniową i wyraźniejsze niż w poprzednich modelach detale w każdych warunkach oświetleniowych. W połączeniu z matrycą CMOS o rozdzielczości 24,2 MPix i technologią Dual Pixel CMOS AF, aparat zapewniać ma jakość obrazu i szybkość działania charakterystyczne dla lustrzanek cyfrowych.

Nowy bezlusterkowiec jest niezwykle szybki – rejestruje do 7 kl./s, a przy stałej ostrości nawet do 9 kl./s – a dzięki 5-osiowej stabilizacji obrazu wideo pomaga uzyskać wyraźny, ostry obraz w jakości Full HD. Efekt może być jeszcze lepszy w przypadku użycia obiektywu z dynamiczną stabilizacją obrazu, np. nowego EF-M 15-45 mm f/3.5-6.3 IS STM.

EOS M6 oferuje duży, odchylany ekran dotykowy LCD oraz pokrętło nastaw obsługiwane kciukiem zapewniające pełną kontrolę nad aparatem i łatwość fotografowania bez względu na kompozycję ujęcia.
Rozbudowane opcje łączności Wi-Fi i NFC pozwalają szybko i łatwo udostępniać zdjęcia z każdego miejsca. Technologia Bluetooth pozwala w prosty sposób łączyć się ze smartfonem i oglądać zdjęcia bez wyciągania aparatu z torby. Łączności Bluetooth można również używać do zdalnego fotografowania – idealna funkcja do zdjęć grupowych lub dyskretnej fotografii przyrodniczej.
Canon zaprezentował również najnowszy wizjer elektroniczny EVF-DC2 – lekki i kompaktowy, zewnętrzny wizjer kompatybilny z aparatami EOS M oraz wybranymi modelami Canon PowerShot. Nowy 0,39-calowy wizjer obejmuje wyświetlacz o rozdzielczości 2,36 mln punktów, dzięki któremu uchwycimy każdy szczegół, a dzięki 100-procentowemu pokryciu kadru mamy pewność, że na zdjęciu znajdzie się wszystko to, co widzi fotograf. Wysoka częstotliwość odświeżania 120 kl./s sprawia, że EVF-DC2 pokazuje ruch w czasie rzeczywistym i pozwala intuicyjnie przełączać się między ekranem a wizjerem poprzez podniesienie aparatu do twarzy. Waga EVF-DC2 to zaledwie 29 gramów.
EOS M6 – kluczowe cechy:

  • Wysoka jakość, niewielkie rozmiary
  • Szybkość fotografowania w każdej sytuacji
  • Nowy poziom kreatywności w kręceniu filmów
  • Funkcjonalności lustrzanki cyfrowej w kompaktowej obudowie
  • Rozbudowane opcje łączności bezprzewodowej

Elektroniczny wizjer EVF-DC2 – kluczowe cechy:

  • Łatwość kadrowania zdjęć
  • Podniesienie wydajności pracy
  • Przenośna konstrukcja
Źródło: Canon