Call of Duty i Medal of Honor zakazane w Pakistanie

Dopóki gry z serii Call of Duty, Battlefield czy Medal of Honor czerpały garściami z drugowojennej historii, nikomu specjalnie nie zależało na tym, aby komukolwiek zakazywać zabawy. Sytuacja znacznie skomplikowała się w momencie, w którym twórcy gier zdecydowali się zacząć sięgać po konflikty znacznie bliższe współczesności.

Sprzedaż Call of Duty: Black Ops II i Medal of Honor: Warfighter została właśnie zakazana w Pakistanie przez Pakistańskie Stowarzyszenie Wytwórców i Handlarzy CD, DVD i Kaset Audio (APCDACTM). Obie gry mają zniknąć ze sklepowych półek i ofert sklepów internetowych.

Bezpośrednią przyczyną tej decyzji było społeczne niezadowolenie wywołane tym, że w obu produkcjach Pakistan przedstawiany jest jako kraj wspierający terroryzm, co godzi w narodową jedność i świętość kraju oraz zatruwa umysły młodych ludzi i nastawia ich przeciwko Pakistanowi.

Mimo zakazu, niektóre sklepy nadal sprzedają Call of Duty: Black Ops II i Medal of Honor: Warfighter. Nie ma się czemu dziwić, w końcu obie produkcje cieszą się sporą popularnością – od wejścia zakazu w życie sprzedano ponad pięć tysięcy kopii najnowszej odsłony serii Call of Duty. Zapewne jeszcze trochę czasu minie zanim obie gry staną się całkowicie nie do zdobycia w Pakistanie.

Źródło: Slashgear