[BYŁO]Microsoft zapłaci 100 000 dolarów za stworzenie popularnej aplikacji na Windows Phone

Rankingi popularności (za pierwszy kwartał 2013 roku) systemów operacyjnych na jakich pracują urządzenia mobilne, mogły przyprawić firmę Microsoft o prawdziwy ból głowy. Na pierwszym miejscu z 74,4% udziałem w rynku, znalazł się Android. Drugie miejsce to własność systemu iOS – 18,2%. Trzecie miejsce należało do BlackBerry – 3%. Natomiast Microsoft musiał zadowolić się czwartą lokatą – 2,9% udziału w rynku.

Taki obrót spraw przyczynił się do zmiany strategii w firmie Microsoft. Aplikacje są niewątpliwie motorem napędowym, jeżeli chodzi o popularność systemów operacyjnych. Jak powszechnie wiadomo, w systemie Windows Phone wiele użytkowników zaobserwowało pewne braki w tej kwestii.

microsoft zapłaci 100 000 dolarów za aplikacje W celu wypełnienia tej pustki, Microsoft pragnie przyciągnąć deweloperów sumą 100 000 dolarów za stworzenie odpowiedników popularnych aplikacji na system Windows Phone. Kwota za stworzenie aplikacji ma być uzależniona od jej popularności. Idąc tym tropem aplikacje z Google Play oraz App Store będą najwyżej wyceniane.

Jeżeli Windows Phone zamierza konkurować w przyszłości z takimi systemami jak Android oraz iOS, to musi zainwestować w popularne aplikacje. Dzięki takiemu ruchowi Microsoft może wiele zyskać. Szkoda tylko, że taka decyzja nie została podjęta wcześniej. Tak więc jeżeli jesteś programistą i chcesz zarobić 100 000 dolarów, spróbuj swoich szans w firmie Microsoft.

 

 

Źródło: theverge, digitaltrends