Buty Nike z Powrotu do przyszłości stają się rzeczywistością

30 lat temu firma Nike została zaproszona do współpracy przy Powrocie do przyszłości i otrzymała zadanie stworzenia butów godnych przyszłości. Tak powstały Nike Mag – buty które same się sznurują i dopasowują do stopy użytkownika. Buty powinni kojarzyć wszyscy, którzy ten film obejrzeli. Pojawiły się jako ciekawy gag na nogach Marty’ego McFly’a – postaci odgrywanej przez Michaela J. Foxa.
Właśnie wczoraj firma oficjalnie ogłosiła, że Nike Mag pojawią się w sprzedaży wiosną 2016 roku. 21 października 2015 roku był doprawdy idealną datą na przedstawienie takich rewelacji.
Nike Mag
„Mimo że projekt rozpoczął się jako science fiction, teraz jesteśmy dumni, że udało nam się zamienić tę fikcję w rzeczywistość.” – mówi Tinker Hatfield, wiceprezes do spraw konceptów kreatywnych Nike oraz oryginalny projektant obuwia. Michael J. Fox już dostał swoją parę obuwia, o czym pochwalił się u Jimmy’ego Kimmela.

Miłym akcentem jest fakt, że limitowana edycja Nike Mag trafi na aukcję, z której cały dochód zostanie przekazany na fundację Micheala J. Foxa, cierpiącego na chorobę Parkinsona.
To nie pierwszy raz, kiedy Nike próbuje wypuścić na rynek buty z Powrotu do przyszłości, jednak ich poprzednie iteracje nie posiadały funkcji samosznurowania. Prace nad edycją, która wkrótce zostanie wypuszczona do sprzedaży, rozpoczęto w 2010 roku, a prototyp oraz 1500 innych modeli wyprodukowano rok później, jednak nie posiadały jeszcze dzisiejszych funkcji. Wówczas sprzedano je na aukcji, z której dochód przeznaczono na wsparcie badań prowadzonych przez fundację Michaela J. Foxa.

Źródło: Nike