Brian Fargo wskrzesza klasyczną grę cRPG!

Brian Fargo, założyciel znanego starszemu pokoleniu graczy studia Interplay i współtwórca takich gier, jak Fallout 1 i 2, saga Baldur’s Gate, Bard’s Tale czy Wasteland, ma w planach wskrzeszenie tego ostatniego tytuły.
Pierwszy Wasteland powstał w 1988 roku. Była to gra cRPG rozgrywająca się w post-apokaliptycznym świecie, na której wzorowana była kultowa seria Fallout. Fargo ma w planach stworzenie produkcji, która zachwyci przede wszystkim bardziej oldschoolowych graczy i pokaże tym młodszym, jak powinna wyglądać prawdziwa gra RPG.
Jako że podjęcie takiego przedsięwzięcia nie jest sprawą łatwą i wymaga nie tylko ciężkiej pracy, ale przede wszystkim pieniędzy, Fargo postanowił skorzystać z pomocy jednej z najbardziej znanych platform umożliwiających zbieranie funduszy na różne ambitne projekty, czyli Kickstartera.
Celem było zebranie w ciągu miesiąca 1 mln dolarów – okazało się, że projekt tak zainteresował graczy, że zaledwie po kilku dniach udało się uzbierać aż 1,4 mln dolarów. Nic dziwnego, ponieważ nazwisko Fargo jest wśród wielu fanów gier gwarancją jakości. Co więcej, osoby które przeznaczą na grę konkretną sumę otrzymają dodatkowe bonusy, łącznie z samą grą, tuż po jej premierze.Tutaj znajdziecie więcej szczegółów.
Zachęcamy także do obejrzenia filmu stworzonego przez Briana Fargo, który z jednej strony ma nas zmotywować do wsparcia projektu, a z drugie wyśmiewa dzisiejszy rynek gier, który pozbawiony jest kreatywności i nastawiony jedynie na zarabianie pieniędzy.

Źródło: Kickstarter