„Blue” nie tylko dla Windowsa

Już od kilku miesięcy Microsoft pracuje nad pierwszą dużą aktualizacją dla Windowsa 8. Jak się jednak okazuje Blue nie będzie jedynie aktualizacją dla ostatniej wersji systemu. Czego zatem możemy się spodziewać?

Okazuje się, nazwa „Blue” odnosi się do szeregu aktualizacji, które obejmą Windowsa 8, Windowsa Phone 8, Windowsa Server oraz najważniejsze usługi Microsoftu, takie jak Hotmail czy SkyDrive. Aktualizacje raczej nie pojawią się jednocześnie, ale najprawdopodobniej w krótkich odstępach czasu.

„Fala” aktualizacji przewidziana jest na przełom lata i jesieni. Nie oznacza to jednak wcale, że w międzyczasie Microsoft nie będzie wprowadzał drobniejszych poprawek do Windowsa 8, Windowsa RT, Windowsa Server i Windowsa Phone 8. Na razie nie wiadomo jeszcze dokładnie jakie istotne zmiany wprowadzi Blue. Możemy jedynie przypuszczać, że będą one miały na celu dalszą integrację platform, działających pod kontrolą systemu operacyjnego Microsoftu.

Gigant z Redmond ma zamiar upodobnić się do producentów systemów mobilnych i wypuszczać większe aktualizacje każdego roku. Do tej pory Microsoft robił to w dwu lub trzyletnich odstępach. Czy nowa strategia się sprawdzi? Czas pokaże.

Co ciekawe, z różnych źródeł wiadomo, że prace nad Windowsem 9 trwają.

Źródło: ZDNet