Bluboo Dual – niższa cena smartfona z podwójnym aparatem

Autoryzowany dystrybutor, firma CK MEDIATOR, wprowadził ofertę promocyjną, w ramach której cena smartfona Bluboo Dual wynosi 579 zł (wcześniej 629 zł). W sprzedaży dostępny jest również zestaw smartfon + etui + szkło hartowane w cenie 599 złotych.
W smartfonie Bluboo Dual zastosowano 5,5-calowy wyświetlacz FHD (1920 x 1080), który został pokryty szkłem wykonanym w technologii 2,5D. Producent wykorzystał podwójny digitizer, dzięki któremu smartfon można obsługiwać mokrymi dłońmi, a także w rękawiczkach.Bluboo Dual Urządzenie działa pod kontrolą czterordzeniowego procesora MediaTek z rdzeniami ARM Cortex-A53 o taktowaniu 1,5 GHz, który wspierany jest przez 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej, przeznaczonej na system operacyjny Android 6.0 Marshmallow oraz pliki użytkownika. Pamięć można rozszerzyć za pomocą kart microSD o pojemności do 256 GB.
Wymiennie z kartą pamięci, w smartfonie można zainstalować drugą kartę SIM. Do weryfikacji tożsamości użytkownika wykorzystano umieszczony z tyłu urządzenia czytnik linii papilarnych, którego czas reakcji wynosi 0,1 sekundy. Za czas pracy na pojedynczym ładowaniu odpowiada litowo-jonowy akumulator o pojemności 3000 mAh.Bluboo Dual Główny aparat fotograficzny Bluboo Dual o rozdzielczości 13 Mpix składa się z dwóch obiektywów, do których matryce wyprodukowało Sony. Pierwszy z nich jest szerokokątny i odpowiada za fotografowanie obiektów znajdujących się na pierwszym planie kadru. Przysłona ƒ/2,0 ułatwia robienie zdjęć przy słabym oświetleniu. Kiedy to okaże się niewystarczające, z pomocą przyjdzie doświetlenie składające się z dwóch LEDów o dwóch różnych temperaturach barwowych, wykorzystywanych zamiennie w zależności od zmierzonego balansu bieli.
Zadaniem drugiego, pomocniczego 2-megapikselowego aparatu, jest utrwalenie kadru pod nieco innym kątem, dzięki czemu oprogramowanie smartfona może w prosty sposób obliczyć odległość poszczególnych obiektów w kadrze od aparatu. Po naciśnięciu spustu migawki oprogramowanie łączy obie fotografie w jedną – taką, na której widoczna jest płytka głębia ostrości. Przed zrobieniem zdjęcia, poziom rozmycia tła można dostosować do swoich preferencji.
Bluboo Dual został również wyposażony w 8-megapikselowy aparat przedni. Wykonane nim zdjęcie jest identyfikowane pod kątem wieku i płci osoby na nim utrwalonej. Na tej podstawie smartfon może dobrać sugerowany filtr makijażu. Do dyspozycji jest m.in. możliwość rozjaśniania skóry, usunięcia niepożądanych elementów czy malowania ust szminką. Na tę funkcję czekałem całe życie.
Podobnie jak wszystkie inne smartfony dystrybuowane przez CK MEDIATOR, także Bluboo Dual jest objęty 24-miesięczną gwarancją, realizowaną na terenie kraju. Smartfon jest dostępny kolorze czarnym, złotym i różowego złota.