[Blizzcon 2018] Diablo: Immortal to nowa gra mobilna Blizzarda

Jesteście ciekawi, co działo się z takimi postaciami jak Deckard Cain czy Tyrael między wydarzeniami z Diablo II a Diablo III? Jeśli tak, pewnie zechcecie wypróbować grę mobilną, którą Blizzard zapowiedział podczas ceremonii otwarcia Blizzconu 2018 – Diablo: Immortal.
Jak już można wyczytać z pierwszego akapitu naszego newsa, Diablo: Immortal pokaże nam wydarzenia, które miały miejsce po zniszczeniu kamienia świata, a przed uderzeniem spadającej gwiazdy w katedrę w Tristram.

Diablo: Immortal ma być RPG akcji, w którym pokierujemy bohaterami znanymi z Diablo III. Zwiastun zawierający fragmenty z rozgrywki pokazuje, że tytuł będzie co nieco przypominać Diablo III, chociaż zobaczymy w nim wiele nowych miejsc, umiejętności, i nie tylko.

Jeszcze nie wiadomo, na jakim modelu biznesowym gra będzie oparta, ani kiedy możemy spodziewać się jej premiery. Mamy nadzieję, że wkrótce uzyskamy informacje na ten temat. Uruchomiono już oficjalną stronę gry, dostępną w języku polskim. Znajdziecie ją pod adresem www.diabloimmortal.com/pl-pl/.Diablo Immortal gameplayDiablo Immortal gameplayDiablo Immortal gameplayGra jest już dostępna w Google Play i można ją dodać do konta, jako zamówienie przedpremierowe. Wkrótce zostanie udostępniona także w Apple Store.
Większość graczy na świecie stanowią obecnie właśnie użytkownicy smartfonów, o czym wielu graczy korzystających z komputerów osobistych i konsol jako głównych platform do gier zdaje się zapominać. Trudno było nie podejrzewać, że nowa produkcja skierowana będzie właśnie na Androida i iOS. Nie ma w tym absolutnie niczego złego, pod warunkiem oczywiście, że będzie to solidna gra, a nie kolejna maszynka do wyciągania pieniędzy z portfeli graczy. Osoby narzekające na premierę gry mobilnej są niestety ofiarami swoich własnych oczekiwań. Studio wcale nie obiecywało przecież premiery kolejnej pełnoprawnej odsłony cyklu. Czy jesteśmy rozczarowani? Może odrobinę. Dajemy jednak Blizzardowi kredyt zaufania.