Blizzard wspiera ofiary huraganu Sandy

Szacuje się, że straty poniesione w wyniku przejścia huraganu Sandy wyniosły około 65,5 miliarda dolarów. Wiele osób zostało bez dachu nad głową i środków do życia. Na szczęście poszkodowani nie zostali pozostawieni bez pomocy. Wsparcia udzieliło im wiele organizacji i firm, również tych, które związane są z rynkiem gier wideo.

Na początku grudnia ubiegłego roku Blizzard rozpoczął akcję, której celem było zebranie pieniędzy dla ofiar huraganu Sandy. Aby wziąć w niej udział wystarczyło do 31-ego grudnia kupić za jedyne 10 dolarów stworzone z myślą o World of Warcraft zwierzątko Cinder Kitten. Jak poszła zbiórka?

Blizzard przekazał właśnie amerykańskiemu Czerwonemu Krzyżowi czek, opiewający na sumę 2 300 000 dolarów. Jak nietrudno policzyć, zwierzaka kupiło 230 000 osób. „Dziękujemy wszystkim, którzy sprawili różnicę” – czytamy na oficjalnej stronie World of Warcraft. Nie mniejsze podziękowania należą się też Blizzardowi za zorganizowanie całej akcji.

Chociaż zebrana kwota stanowi zaledwie kroplę w morzu potrzeb, nie należy zapominać, że takich kropli w ostatnim czasie spadło znacznie więcej. Dobrze też wiedzieć, że na pomoc graczy można liczyć w każdej sytuacji ;).

Źródło: Blizzard Entertainment