BlackBerry PRIV (w końcu) oficjalnie zaprezentowany

Po wielu miesiącach dziwnych zagrywek tj. kontrolowanych przecieków,  czy (nie)oficjalnych prezentacji przez samego CEO firmy, BlackBerry po raz pierwszy oficjalnie poinformowałona swojej stronie internetowej o istnieniu smartfonu PRIV – pierwszego BlackBerry działającego pod kontrolą systemu Android. Na tej samej stronie już teraz można zapisywać się na otrzymanie informacji o rozpoczęciu sprzedaży urządzenia. Firma opublikowała także krótkie wideo przedstawiające niektóre ciekawe możliwości telefonu.
BlackBerry PRIV ma być najbezpieczniejszym i najwygodniejszym telefonem z Androidem na rynku. Sugeruje to przede wszystkim nazwa urządzenia. Jak powiedział sam CEO firmy, PRIV pochodzi od słów privacy (prywatność) oraz privilege (przywilej). Jak zawsze, BlackBerry celuje w odbiorców biznesowych, a także osoby bardzo ceniące sobie prywatność. Z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa danych firma stworzyła system DTEK, o którym na razie nie wiemy zbyt wiele. Z pewnością niedługo otrzymamy jednak jakieś informacje na jego temat. Kwestia bezpieczeństwa będzie bardzo ważna, zwłaszcza, ze sam system Android często zmaga się z wieloma lukami, które mogą być potencjalnie niebezpieczne dla naszych prywatnych informacji. Możecie o tym przeczytać wniedawno opublikowanym raporcie.BlackBerry PRIV będzie prawdopodobnie jednym z najbardziej przyjemnych w obsłudze telefonów. Posiada on bowiem wysuwaną klawiaturę QWERTY, która równocześnie może służyć jako touchpad. Jej działanie zobaczymy na poniższym filmie promocyjnym, na którym użytkownik zatwierdza wybrane słowo nawet nie dotykając ekranu – robi to za pomocą gestu na klawiaturze.

Najnowszy smartfon Kanadyjczyków posiada ekran o przekątnej 5,4 cala, który jest zakrzywiony po obudowy stronach, dokładnie jak modele Samsunga z serii Edge. Prawdopodobnie będzie on działał w rozdzielczości WQHD. Telefon ma posiadać aparat stworzony we współpracy z firmą Schneider-Kreuznach. Możemy wiec spodziewać się bardzo dobrych wyników na tym polu. PRIV będzie posiadał jedną z największych na rynku baterię o pojemności 3410 mAh. Producent rzeczywiście zadbał o to, żeby telefon wytrzymał nawet bardzo intensywne dni każdego biznesmena. Niestety większość pozostałych podzespołów jest nadal owianych tajemnicą, jednaktutaj możecie przeczytać niedawne plotki na temat tego, co znajduje się w środku najnowszego BlackBerry.
BlackBerry PRIV ma się ukazać na rynku tej jesieni w cenie, która szacowana jest na około 650 dolarów (około 2400 złotych). Czy telefon ukaże się w Polsce? Tego nie wiemy do końca, jednak naprawdę bardzo szkoda byłoby nie posiadać tak ciekawego telefonu na naszym rodzimym rynku. PRIV zapowiada się bowiem świetnie i niewykluczone, że podniesie on firmę BlackBerry z kolan.