BlackBerry Dakota – znamy szczegóły

Pomimo, że obecnie w centrum uwagi wydaje się być raczej PlayBook od BlackBerry, to zapewne ktoś spośród was zainteresuje się BlackBerry Dakota – nowym, ciekawym smartfonem, którego bardziej szczegółowe dane wyciekły właśnie do sieci.
Telefon pomimo klawiatury QWERTY posiada pojemnościowy ekran dotykowy, o skromnej przekątnej 2,8-cala i rozdzielczości 640 x 480 pikseli. Dakota zapewnia cztery zakresy sieci GSM oraz trzy dla UMTS. Poza tym wrażenie robi 768 MB pamięci RAM i 4 GB wbudowanej przestrzeni na dane. W robieniu zdjęć aparatem o rozdzielczości 5 Mpix pomoże z pewnością flash. Przednia kamera może zostać wykorzystana do wideorozmów.

Nadchodząca duma BlackBerry, posiada również kartę sieci WiFi (802.11 b/g/n), możliwość podłączenia do punktów mobilnych hotspotów 3G, Bluetooth, akcelerometr, czujnik odległości, wyjście micro USB. Ciekawostką jest system NFC (Near Field Communication). Dzięki niemu telefon zamieni się w kartę zbliżeniową, pozwalając na przykład na dokonanie płatności w odpowiednim terminalu, tudzież w komunikacji miejskiej. Póki co w Polsce jest jednak niewiele miejsc, w których skorzystać można z owej nowinki.
Data premiery nie została ujawniona