BitBank oferuje darmowy backup 5GB danych

Internauci coraz częściej dostrzegają zalety wykonywania backupu danych online. Nic więc dziwnego, że w sieci pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu usługi, które między sobą walczą o klienta. Zazwyczaj wersje trialowe aplikacji pozwalają na zarchiwizowanie 1GB lub 2GB. BitBank się wybija – oferuje aż 5GB.

BitBank to nic innego, jak możliwość wykonania automatycznego backupu danych online. Program tworzy kopie bezpieczeństwa w tle bieżącej pracy. Aplikacja działa na zasadzie cloud computing i wykorzystuje technologię backupu bazującą na aplikacjach holenderskiej firmy Backup Agent, europejskiego lidera w zakresie tworzenia kopii bezpieczeństwa online.

Konto w wersji testowej jest ważna przez miesiąc. Po tym czasie użytkownik może zrezygnować z usługi lub ją przedłużyć. Do wyboru ma kilka opcji pojemnościowych: darmowa – 1GB oraz płatne: 15GB, 30GB i 100GB.

„Na Zachodzie cały czas rośnie liczba użytkowników backupu online przekonanych, że jest to najprostszy i najbezpieczniejszy sposób na archiwizację danych dla osób korzystających z Internetu. Również w Polsce systematycznie zwiększa się świadomość korzyści z posiadania backupu” – skomentował Michał Owieśny, dyrektor ds. Nowych Technologii w firmie Totalsafe oferującej aplikację BitBank.