Bilety na TLK kupisz w sieci

Osoby często jeżdżące pociągami doskonale wiedzą, że od dłuższego czasu bilety na nie można kupować za pośrednictwem internetu. Dotychczas w sieci można było nabyć bilet na połączenia InterCity i Przewozów Regionalnych. Do tego grona dołączyły w końcu Tanie Linie Kolejowe, znane jako TLK, czyli dawne pośpieszne. Obecnie trwają testy sprzedaży biletów na TLK.

Trzeba jednak pamiętać, że na chwilę obecną w sieci można kupić bilety jedynie na wybrane połączenia. Według informacji otrzymanych od rzecznika PKP Intercity, do końca roku potrwa wdrożenie systemu, mającego umożliwić nabywanie ich na wszystkie dostępne linie TLK.

Aby zakupić bilet należy zarejestrować się natej stronie internetowej. Później wystarczy wybrać połączenie jakie nas interesuje, dokonać płatności oraz wydrukować bilet. W opcjach dodatkowych można także zarezerwować miejsce w pierwszej klasie (dodatkowo płatne) lub zaznaczyć zniżkę, jaka nas obowiązuje.

Nie można także zapominać o tym, że bilet na wybrane połączenie TLK można kupić do 15 minut przed planowanym odjazdem pociągu ze stacji. Co więcej, bilet z zarezerwowanym miejscem w pierwszej klasie – do dwóch godzin przed odjazdem ze stacji początkowej.

Pozostaje jeszcze kwestia płatności za bilet. Można to zrobić na jeden z dostępnych sposobów: dzięki karcie Visa lub MasterCard albo dzięki następującym serwisom: mTransferem (mBank), MultiTransferem (MultiBank), Płacę z Inteligo (Inteligo), Płacę z Nordea (Nordea), Przelewem24 (BZ WBK), Przelewem z BPH (BPH), Płacę z iPKO oraz Pekao24Przelew (Bank Pekao SA).