Biały iPhone 5 na rynku już latem?

Czy ktokolwiek z Was pamięta jeszcze, że Apple obiecało w dniu premiery iPhona 4 wypuszczenie jego białej wersji? Na pewno znaczna część z Was wciąż na niego czeka… A firma z Cupertino twierdzi, że takowa pojawi się w ciągu najbliższych kilku tygodni. Co ciekawe, pojawiła się pierwsza informacja na temat dostępności białej wersji iPhona 5, czyli kolejnej generacji smartfona.

Nie jest tajemnicą, że Apple praktycznie co 12 miesięcy odświeża swój flagowy produkt, jakim jest iPhone. I tak, wszystko wskazuje na to, że w czerwcu bądź lipcu możemy się spodziewać prezentacji iPhona 5 (jakkolwiek by się nie nazywał). Ciekawostką może być fakt, iż zaraz po premierze na rynku ma się pojawić, obok czarnego smartfona, także biały.

Z jednej strony chciałabym w to wierzyć, bo Apple cały czas obiecuje, że białe wersje smartfonów w końcu się pojawią. Z drugiej jednak od momentu premiery iPhona 4 minęło już ponad pół roku, a białego modelu jak nie było, tak nie ma. Możliwe, że podobnie będzie w przypadku iPhona 5.

Spekuluje się, że iPhone 5 będzie wyposażony w 4-calowy ekran dotykowy, NFC, wbudowane radio, kamerkę do połączeń wideo oraz pozostałe funkcje znane z poprzednich wersji modelu. Co ciekawe, ma nie mieć przycisku „home”.

Jak będzie ostatecznie – okaże się w ciągu najbliższych kilku miesięcy.